VI konferencja naukowa z cyklu „Poznajemy świat biologii”

12 kwietnia 2024 roku w sali widowiskowej Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy odbyła się VI Konferencja z cyklu „Poznajemy Świat Biologii” zorganizowana przez Studenckie Koło Naukowe Wydziału Nauk Biologicznych UKW oraz Pałac Młodzieży w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego "Zdolni znad Brdy".

W spotkaniu wzięło udział 240 uczniów z bydgoskich szkół ponadpodstawowych: I, VI, IX Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich oraz ze Szkół Podstawowych nr 30, 32 i 66. Prelegentami konferencji byli studenci z Koła Naukowego Wydziału Nauk Biologicznych: Ewelina Kluczyńska, Marta Wołoszyn, Weronika Zakaszewska, Monika Jakoby i Damian Zawadzki. Wykłady obejmowały tematykę biologiczną.

Na rozpoczęcie konferencji i w przerwie uczestnicy wysłuchali utalentowanej artystki Kamili Łącznej, która zaśpiewała utwory "Ten taniec" z repertuaru Renaty Przemyk oraz "Kołysankę" z filmu "Dziecko Rosemary" (w aranżacji Jarosława Pabijana i Kamili Łącznej, akompaniował Jarosław Pabijan).

Konferencja dała uczniom szansę na poszerzenie wiedzy z dziedziny nauk biologicznych, a także zainspirowała do dalszego rozwoju i zapoznania ze środowiskiem akademickim, co może skłonić zdolną młodzież do kontynuowania nauki na bydgoskim uniwersytecie.

Z ramienia UKW nadzór i koordynację nad konferencją sprawowała opiekun Koła Naukowego Wydziału Nauk Biologicznych: dr inż. Małgorzata Sutkowy.

Koordynacja i prowadzenie: Małgorzata Maćkowiak.

Zdjęcia: Sandra Wróblewska i Wojciech Lipa

Relacja z konferencji na kanale Zdolni znad Brdy na YouTube.