Dni Przyrodnika „Czwórki” w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

W dniach 25-27 marca 2024 r. odbyły się w IV Liceum Ogólnokształcącym "Dni Przyrodnika Czwórki". Już po raz trzeci członkowie Koła Naukowego Wydziału Nauk Biologicznych wraz z Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy i Politechniką Bydgoską byli współorganizatorami tego wydarzenia.

Studenci z koła naukowego: Ewelina Kluczyńska, Marta Wołoszyn, Monika Jakoby, Weronika Zakaszewska i Damian Zawadzki przygotowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek kilka naprawdę ciekawych wykładów. Oprócz krótkich wykładów studentki sekcji środowiskowej koła promowały ochronę czynną płazów w regionie na stoisku edukacyjnym. Karolina Gurda, Viktoriia Spilna, Marta Wołoszyn i Ewelina Kluczyńska rozdawały materiały dotyczące ochrony płazów, opowiadały o ich migracji, zagrożeniach, a przede wszystkim o działalności naszych absolwentów, którzy są koordynatorami punktów ochrony czynnej płazów w Bydgoszczy i powiecie nakielskim.

Stoisko wzbogacone było o materiał filmowy i zdjęcia, a gościem programu była żaba moczarowa. Mamy nadzieję, że twórczo spędzony czas zachęcił młodych ludzi do studiowania na naszej Uczelni.

Serdecznie dziękujemy naszym studentom za zaangażowanie, a opiekunom merytorycznym: dr hab. Katarzynie Marcysiak, prof. uczelni, dr Katarzynie Łubiech, mgr Monice Wójcik-Musiał i mgr. Wojciechowi Lipie za pracę włożoną w przygotowanie naszych studentów do tego wydarzenia. To był dla nich z pewnością niezwykłe i praktyczne doświadczenie.

W imieniu Koła Naukowego Wydziału Nauk Biologicznych:
dr inż. Małgorzata Sutkowy – opiekun Koła
mgr Ewa Wachowiak-Świtała – opiekun Sekcji Środowiskowej Koła