II Seminarium Przyrodniczych Kół Naukowych "Wektor Nauki"

1 grudnia członkinie naszego koła uczestniczyły w II Seminarium Przyrodniczych Kół Naukowych "Wektor Nauki" organizowanym przez Koło Naukowe Biotechnologii BioX na Wydziale Rolnictwa i Biotechnologii Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy.

Spotkanie obfitowało w fascynujące wykłady plenarne znanych naukowców oraz wystąpienia ustne, wygłoszone przez studentów zrzeszonych w kołach naukowych. Tematyka wystąpień była różnorodna, od roślinnych poprzez zwierzęce, aż po intrygujące zagadnienia medyczne.

W seminarium wzięły udział: Małgorzata Musiał oraz Maria Pozorska i Maja Tkaczyk. Członkinie przedstawiły tematykę projektów, w które są zaangażowane w ramach działalności koła oraz zaprezentowały uzyskane wstępne wyniki.

Małgorzata Musiał zaprezentowała wyniki dotychczasowych działań uzyskanych podczas realizacji projektu: Patologie w genie CFL2, kodującym mięśniową izoformę kofiliny.

Natomiast Maria Pozorska i Maja Tkaczyk przedstawiły wyniki uzyskane podczas realizacji projektu:  Czy woda w plastikowej butelce PET jest szkodliwa?- zastosowanie testu Allium do oceny cytotoksyczności i mutagenności wody z opakowań typu PET.

Oba projekty są realizowane przez członków Sekcji Eksperymentalnej KNWNB przy wsparciu merytorycznym dr Katarzyny Robaszkiewicz i dr Małgorzaty Siatkowskiej.

Wszystkie Studentki wypadły znakomicie. Gratulujemy! To był dla nich z pewnością niezwykle fascynujący naukowo dzień.