Studentki (od lewej Małgorzata ,a do prawej Paulina) przykładają papierek do pomiaru pH do kolorowej skali pH wydrukowanej na bloczku papierków. Studentki (od lewej Małgorzata ,a do prawej Paulina) przykładają papierek do pomiaru pH do kolorowej skali pH wydrukowanej na bloczku papierków.

Udział w XIII Bydgoskim Festiwal Nauki

Od 20 do 22 października 2023 r. odbyła się XIII edycja Bydgoskiego Festiwalu Nauki. Tegoroczna oferta programowa wydarzenia, dzień 20 października tzw. Lab Day, dedykowała wszystkim tym, którzy pragną zajrzeć do zazwyczaj mało dostępnych uczelnianych laboratoriów.

Pod opieką wykładowców naszego wydziału, studenci należący do Koła Naukowego Wydziału Nauk Biologicznych UKW przygotowali propozycję czterech warsztatów w ramach Lab Day:

• Właściwości antyoksydacyjne wybranych soków owocowych dr n. med. Joanna Dróżdż-Afelt i Alicja Formuszewicz,
  • Zawartość witaminy C w wybranych sokach owocowych dr Beata Koim-Puchowska, Katarzyna Skibowska, Grzegorz Powalski,
  • Fascynujący świat mikrobów dr Marta Małecka-Adamowicz, Aleksandra Krajnik, Filip Szymanowski,
  • Krem szyty na miarę dr inż. Małgorzata Sutkowy, Małgorzata Musiał, Paulina Głazik.

Bardzo miło było nam gościć byłego prezesa naszego koła Mateusza Leszczyńskiego, który już jako nauczyciel biologii zabrał swoich uczniów na nasze warsztaty.

Szeroki wachlarz tematyczny prowadzonych w tym dniu zajęć, stworzył uczestnikom możliwość poszerzenia wiedzy i umiejętności praktycznych, a także poznania bazy laboratoryjnej Wydziału Nauk Biologicznych. Mamy nadzieję, że twórczo spędzony czas w laboratoriach Wydziału Nauk Biologicznych zachęcił młodych ludzi do studiowania na naszej Uczelni.