27.10.2023 r. o godzinie 9:30, zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami odbyło się Walne Zebranie Koła Naukowego Wydziału Nauk Biologicznych UKW.
Było to pierwsze zebranie w nowym roku akademickim, w czasie którego podsumowano zeszłoroczne osiągnięci koła, realizację projektów badawczych sekcji eksperymentalnej i sekcji środowiskowej koła, a także wybrano nowego zastępcę prezesa koła, dzięki czemu aktualny skład zarządu przedstawia się następująco:
- Prezes – Filip Szymanowski
- Zastępca Prezesa – Monika Jakoby
- Sekretarz – Paulina Głazik
- Skarbnik – Klaudia Siuda
Na początku spotkania prezes Filip Szymanowski, z pomocą opiekun koła, dr. inż. Małgorzaty Sutkowy, podjął się przedstawienia poszczególnych wydarzeń, w jakich koło uczestniczyło w roku poprzednim tj.: konferencje (I seminarium Przyrodniczych Kół Naukowych ,,Wektor Nauki”, IV Ogólnopolska Przyrodnicza Konferencja Naukowa „Mater naturae” – osiągnięcia, wyzwania i problemy nauk przyrodniczych, V Konferencja z cyklu „Poznajemy Świat Biologii”), Noc biologów, Bydgoski Festiwal Nauki, Dni Przyrodnika „Czwórki”, zbiórka na rzecz schroniska w Bydgoszczy, wyjazd do poznańskiej Palmiarni, szkolenia (Łąki kwietne w krajobrazie rolniczym i miejskim -szkolenie w Minikowie, szkolenie praktyczne „Łąki kwietne od zaplecza” –Fundacja Łąka, Białebłoto-Kobyla) oraz zaproszenia do prowadzenia zajęć edukacyjnych w przedszkolach, klasach szkół podstawowych i średnich.
Opiekun sekcji środowiskowej koła, mgr Ewa Wachowiak-Świtała poinformowała zebranych o pozytywnym wyniku formalnego zakończenia projektu MEiN; pt.: Założenie półnaturalnych łąk kwietnych w mieście” w ramach programu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”.
Do naszej ciągle rozrastającej się organizacji przystąpiło kilku nowych studentów, między innymi pierwszego roku biotechnologii i biologii, których zresztą można zobaczyć na poniższych zdjęciach w trakcie wypełniania deklaracji.
Nasze koło wzbogaciło się o nowe materiały biurowe, z nadrukiem logo koła; tj.: teczka na dokumenty, plan zajęć dla uczniów oraz notatniki. Materiały wydrukowano w Poligrafii UKW według przygotowanego własnego projektu graficznego koła. Będą one w przyszłości służyć jako prezenty lub gadżety reklamowe Koła Naukowego WNB, co pomoże zarówno w jego promocji, ale także przyczyni się do jego dalszego rozwoju, które już przygotowuje się na kolejny rok ciężkiej pracy i jak zapowiada, że nie zamierza zwalniać tępa!