Światowy Dzień Wody w Szkole Podstawowej nr 2 w Szubinie

Na specjalne zaproszenie Gabrieli Rojek, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie oraz Agnieszki Mielczarek, nauczycielki biologii, 23 marca br. uczennice i uczniowie SP nr 2 w Szubinie, uczestniczyli w warsztatach oraz wykładach przygotowanych i poprowadzonych przez pracowników i studentów Wydziału Nauk Biologicznych. Szkoła w Szubinie uczestniczyła aktywnie w kilku edycjach Nocy Biologów, rozwijając swoje pasje, a tym razem, to pracownicy Wydziału byli gośćmi tej placówki.

• Warsztat „Ciekawe właściwości wody”, poprowadzony przez dr Magdalenę Trojankiewicz (Katedra Genetyki) i Weronikę Zakaszewską (studentka biotechnologii i członkini Koła Naukowego Wydziału Nauk Biologicznych) pokazał niesamowite właściwości wody, poprzez zabawę.
  • Warsztat z pogranicza genetyki i hydrologii „Rozcieńczenie ma znaczenie”, poprowadzony przez Maję Tkaczyk, Monikę Jakoby (studentki biotechnologii i członkinie Koła Naukowego Wydziału Nauk Biologicznych) oraz mgr Wojciecha Lipę (Szkoła Doktorska, Katedra Genetyki), miał na celu uświadomić, jak ważną rolę ma rozcieńczenie substancji dla ludzi oraz środowiska.
  • Wykład „Jakie ryby spotykamy w polskich wodach”, poprowadzony przez mgr Wojciecha Lipę (Szkoła Doktorska, Katedra Genetyki) był powtórką dla uczestniczących klas z biologii kręgowców, dodatkowo poznali wybrane gatunki ryb, a także ciekawostki na ich temat.
  • Wykład „Woda w środowisku – znaczenie i jej funkcje”, poprowadzony przez mgr Wojciecha Lipę (Szkoła Doktorska, Katedra Genetyki) uświadomił, jak ważna w środowisku i w życiu wszystkich organizmów jest woda.
  • Wykład „Praca hydrobiologa”, poprowadzony przez mgr Wojciecha Lipę (Szkoła Doktorska, Katedra Genetyki) miał na celu pokazać, jak wygląda praca hydrobiologa oraz z jakiego sprzętu korzystają podczas badań.