W dniach od 29 do 31 marca 2023 r. odbyły się Dni Przyrodnika „Czwórki” w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Po raz kolejny członkowie Koła Naukowego Wydziału Nauk Biologicznych wraz z m.in. CM UMK w Bydgoszczy, AM w Gdańsku, UM w Bydgoszczy oraz Wydziałem Nauk Geograficznych UKW w Bydgoszczy pomogli  organizować to wydarzenie.

Dwunastu przedstawicieli koła pod opieką wykładowców naszego wydziału przeprowadziło aż siedem różnych zajęć teoretyczno-praktycznych w liceum. Tematyka zajęć była związana z zagadnieniami z zakresu genetyki, transportu wody i innych cząsteczek chemicznych przez błony biologiczne, jak również dotyczącymi badań podstawowych wskaźników fizykochemicznych wody.

Prezentacje naszych studentów zostały pozytywnie przyjęte przez nauczycieli oraz wywołały spore zainteresowanie wśród licealistów. Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia związane z genetyką gekonów lamparcich, które były wzbogacone prezentacją żywych okazów tego gatunku. Licealiści zostali także zapoznani z jednym z projektów zrealizowanych przez KNWNB, którego tematem było „Założenie półnaturalnych łąk kwietnych w mieście”. Projekt ten uzyskał finansowanie MEiN z programu „Studenckie koła naukowe tworzą innowację".

Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie i miłe przyjęcie.