Noc Biologów 2023

13 styczeń 2023 r. odbyła się XII edycja Nocy Biologów. W wydarzeniu wzięło udział 36 ośrodków naukowych z całej Polski, w tym Wydział Nauk Biologicznych UKW w Bydgoszczy.  Hasło przewodnie tegorocznej Nocy Biologów nawiązywało do hasła Europejskiej Agencji Środowiska i brzmiało: "Woda - źródło życia - teraźniejszość i przyszłość".

Podobnie jak w poprzedniej edycji, tak i tym razem, członkowie Koła Naukowego Wydziału Nauk Biologicznych zaangażowali się w przygotowanie ciekawej oferty warsztatów skierowanych zarówno do dzieci, młodzieży szkolnej, jak i do osób dorosłych.
10 studentów należących do koła, pod opieką merytoryczną wykładowców Wydziału Nauk Biologicznych, zrealizowało następujące warsztaty:

• Oznaczanie stężenia ortofosforanów w wodzie metodą spektrofotometryczną
    Grzegorz Powalski, Katarzyna Skibowska, opiekun merytoryczny: dr Beata Koim-Puchowska,
  • Oznaczanie zawartości związków chloru w wodzie
    Alicja Formuszewicz, Laura Synak, opiekun merytoryczny: dr Joanna Dróżdż-Afelt,
  • Jak smakuje genetyka – sprawdź, w jaki sposób odczuwasz gorzki smak
    Marta Bierońska, Monika Jakoby, Maria Pozorska, opiekunowie merytoryczni: dr Magdalena Trojankiewicz, dr Sandra Jankowska-Wróblewska,
  • Osmoza i dyfuzja, czyli jak komórka pobiera i usuwa wodę oraz inne cząsteczki
    Filip Szymanowski, opiekunowie sekcji eksperymentalnej KNWNB: dr Małgorzata Siatkowska, dr Katarzyna Robaszkiewicz,
  • Oznaczanie twardości wody
    Paulina Głazik, Małgorzata Musiał, opiekun KNWNB:  dr inż. Małgorzata Sutkowy.

Dziękujemy gościom za tak liczne odwiedziny, życzliwość i ogromne zainteresowanie biologią! Do zobaczenia za rok! To będzie już XIII edycja, niewątpliwie szczęśliwa!