VIII Ogólnopolska Sesja Studencka Kół Naukowych

W dniach 1-3 grudnia 2022 r. odbyła się VIII Ogólnopolska Sesja Studenckich Kół Naukowych zorganizowana przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie oraz Santander Universidades. Sesja odbyła się z wykorzystaniem technologii informatycznych (on-line).

W ramach Sesji Studenckich Kół Naukowych odbywały się sekcje referatowe i sekcje posterowe. Z Wydziału Nauk Biologicznych UKW wzięły udział w sekcji posterowej członkinie Koła Naukowego WNB:

• studentka Biotechnologii, II rok MU – Katarzyna Osmolak
    Efektywność hydrotermalnej obróbki wstępnej biomasy wywaru gorzelniczego wykorzystywanego jako surowiec w procesach biosyntezy” (autorzy: Katarzyna Osmolak, Dawid Mikulski, opiekun Małgorzata Sutkowy) – blok chemiczny,
  • studentka Biologii, III rok – Klaudia Siuda
    „Próba utworzenia różnych typów łąk kwietnych w warunkach miejskich – badania wstępne (autorzy: Klaudia Siuda, Ewelina Kluczyńska, Mateusz Leszczyński, Ewa Wachowiak-Świtała) – blok roślinno-przyrodniczy.

Zaprezentowano tu badania z projektu „Założenie półnaturalnych łąk kwietnych w mieście”, dofinansowanego przez Ministra Edukacji i Nauki ze środków z budżetu państwa w ramach programu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”.

Podczas Konferencji studenci z wielu uczelni wyższych prezentowali własne wyniki badań, głównie prowadzonych przez Studenckie Koła Naukowe. Była to okazja do wymiany doświadczeń oraz dyskusji z młodymi badaczami, jak i uzyskanie pomocnych opinii kadry profesorskiej. Studentki otrzymały dyplom uczestnictwa. Podkreślają, że konferencja była bardzo dobrze zorganizowana, a przekrój tematyczny prezentowanych posterów był zróżnicowany, co wyznaczało wysoki poziom merytoryczny wystąpień. Organizatorzy pozytywnie ocenili występy naszych studentek, jak i udzielili wskazówek na dalsze badania.

Obie studentki były po raz pierwszy prelegentkami podczas takiego dużego wydarzenia naukowego, stąd serdecznie gratulujemy udziału w konferencji oraz wystąpienia z prezentacją badań!

Pełna relacja z sesji znajduje się na stronie ZUT, dostępne jest również nagranie z otwarcia.

Logo Ministerstwa Edukacji i Nauki