I Seminarium Przyrodniczych Kół Naukowych „Wektor Nauki"

02 grudnia 2022 roku na Politechnice Bydgoskiej, w Regionalnym Centrum Innowacyjności, odbyło się I Seminarium Przyrodniczych Kół Naukowych „Wektor Nauki". Seminarium miało charakter konferencji, którą uroczyście otworzyły władze uczelniane Politechniki Bydgoskiej, a wykład plenarny wygłosiła dr hab. inż. Małgorzata Szczepanek, prof. PBŚ (Katedra Agronomii, WRiB, PBŚ), pt.: Pradawne zboża źródłem żywności o podwyższonej wartości odżywczej i prozdrowotnej.

Wśród uczestników byli przedstawiciele Koła Naukowego Wydziału Nauk Biologicznych: Monika Jakoby i Maria Pozorska (Biotechnologia I rok) oraz Michał Urbański (Biologia III rok).

Studentka Monika Jakoby, debiutując na swojej pierwszej w karierze studenckiej konferencji, wygłosiła referat: „Dlaczego maki, kosmosy, nagietki zamiast firletek, złocieni, jaskrów – próba utworzenia łąk kwietnych w mieście opartych na kompozycjach roślin z różnych typów siedlisk łąkowych” (autorzy: Monika Jakoby, Ewa Wachowiak-Świtała, Michał Urbański). Organizatorzy gratulowali wystąpienia, a temat cieszył się zainteresowaniem w trakcie dyskusji.

Zaprezentowano tu wstępne badania z projektu „Założenie półnaturalnych łąk kwietnych w mieście”, dofinansowanego przez Ministra Edukacji i Nauki ze środków z budżetu państwa w ramach programu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”.

Logo Ministerstwa Edukacji i Nauki