IV Ogólnopolska Przyrodnicza Konferencja Naukowa „Mater naturae” – osiągnięcia, wyzwania i problemy nauk przyrodniczych

9 grudnia 2022 r. odbyła się IV Ogólnopolska Przyrodnicza Konferencja Naukowa w Lublinie „Mater naturae” – osiągnięcia, wyzwania i problemy nauk przyrodniczych. Organizatorem była Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL.

Koło Naukowe Wydziału Nauk Biologicznych wzięło udział w Konferencji przedstawiając wstępne badania projektu „Założenie półnaturalnych łąk kwietnych w mieście”.  W wydarzeniu uczestniczyły: Klaudia Siuda (Biologia I rok) oraz opiekun Sekcji Środowiskowej, mgr Ewa Wachowiak-Świtała, która wygłosiła referat pt.: Łąki kwietne w oparciu o gatunki półnaturalnych łąk użytkowych – zarys badań (autorzy: Ewa Wachowiak-Świtała, Klaudia Siuda, Marta Wołoszyn).

Szczególnie interesujące były wykłady gości honorowych: dr hab. Zbigniewa Wilczka, prof. UŚ „Wpływ pasterstwa na zróżnicowanie roślinności w Beskidach” oraz dr hab. Szymona Konwerskiego „Entomologia wczoraj i dziś. Czy nasze postrzeganie owadów zmieniło się w ciągu ostatnich trzydziestu lat?”. W wystąpieniach pojawiały się również wątki o tematyce łąk kwietnych, stąd była też możliwość ciekawej dyskusji.

Udział w Konferencji był możliwy dzięki dofinansowaniu przez Ministra Edukacji i Nauki ze środków z budżetu państwa w ramach programu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”.

Więcej informacji znajduje się na stronie konferencji.

Logo Ministerstwa Edukacji i Nauki