XII Bydgoski Festiwal Nauki

W tym roku podczas XII edycji Bydgoskiego Festiwalu Nauki członkowie Koła wzięli aktywny udział w przygotowaniu i realizacji dwóch warsztatów.

W piątek 21.10.22 r. o godz. 9.00 w laboratorium Katedry Biotechnologii pod nadzorem opiekuna Koła Filip Szymanowski wspólnie z Małgorzatą Musiał przeprowadzili dla uczniów Szkoły Branżowej I stopnia "Professio" w Bydgoszczy siedem pokazowych doświadczeń chemicznych w ramach warsztatu pt.: „Kolory i magia chemii”.

W sobotnie popołudnie (22.10.) w Młynach Rothera (w strefa Małego Naukowca) Weronika Zakaszewska, Damian Zawadzki oraz Igor Szczepaniak pomagali dr Magdalenie Trojankiewicz i dr Sandrze Jankowskiej-Wróblewskej w realizacji warsztatów dla dzieci pt.: "Zobacz DNA na własne oczy".