Słoki z eksponatami stoją na stole Słoki z eksponatami stoją na stole

Warsztaty dla uczniów z kółka matematyczno-przyrodniczego

27 maja 2022 r. studenci z Koła Naukowego Wydziału Nauk Biologicznych UKW wraz z opiekunkami dr inż. Małgorzatą Sutkowy i mgr Ewą Wachowiak-Świtałą zaprosili na dwa warsztaty przyrodnicze uczniów z kółka matematyczno-przyrodniczego Szkoły Podstawowej  nr 32 im. Floriana Kaji w Bydgoszczy.

Mateusz Leszczyński, Filip Sitarz i Marta Wołoszyn wraz z dr Katarzyną Faleńczyk-Koziróg przeprowadzili warsztat mikroskopowy pt. „Poznajmy świat mikroskopii – zobacz to co niewidoczne ludzkim okiem”. Na zajęciach uczniowie mogli samodzielnie wykonać preparaty mikroskopowe i zajrzeć w głąb kropli wody, aby zaobserwować takie organizmy jak: pantofelki, wirczyki, nicienie, wrotki oraz sinice.

Filip Szymanowski, Michał Urbański i Dominika Żebracka zabrali naszych gości do świata zwierząt i pokazali swoich „pupili”. W ramach warsztatu pt. „Poznajemy zwierzęta - nasi milusińscy” uczniowie mogli dotknąć i wziąć na ręce bardzo ciekawe zwierzęta, tj. gekony lamparcie i orzęsione, karaczany madagaskarskie, tenreczynki jeżowate, świnki morskie, a także zobaczyć z bliska skoropiona. Zwierzaki zrobiły taką furorę, że do warsztatu przyłączyli się również goście z Erasmusa i inni pracownicy WNB, tj. z Katedry Biologii Ewolucyjnej i Katedry Biologii Środowiska.

Fot. Ewelina Kluczyńska (Koło Naukowe Wydziału Nauk Biologicznych)