W centrum na ekranie jest wyświetlony tytuł konferencji oraz logo miasta Bydgoszcz, Pałacu Młodzieży, projektu „Zdolni znad Brdy”, UKW oraz Koła Naukowego Wydziału Nauk Biologicznych”.  W centrum na ekranie jest wyświetlony tytuł konferencji oraz logo miasta Bydgoszcz, Pałacu Młodzieży, projektu „Zdolni znad Brdy”, UKW oraz Koła Naukowego Wydziału Nauk Biologicznych”.

III Konferencja Naukowa z cyklu „Poznajemy Świat Biologii”

22 kwietnia 2022 roku w sali widowiskowej Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy odbyła się III Konferencja Naukowa z cyklu „Poznajemy Świat Biologii” zorganizowana przez Studenckie Koło Naukowe Wydziału Nauk Biologicznych UKW oraz Pałac Młodzieży w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego "Zdolni znad Brdy". Wykłady obejmowały tematykę botaniki, zoologii bezkręgowców, zoologii kręgowców i ornitologii.

W konferencji uczestniczyło ponad 100 uczniów szkół podstawowych (klasy VII i VIII) i ponadpodstawowych, którzy mogli wysłuchać cztery wykłady przygotowane przez członków Koła Naukowego Wydziału Nauk Biologicznych:

• Podróż do wnętrza sosny - Mateusz Leszczyński
  • Sieć mocniejsza od stali, czyli jak i dlaczego pająki tworzą pajęczynę? - Filip Sitarz
  • Biżuteria nie tylko dla ludzi - Marta Wołoszyn
  • Zachowania obronne zwierząt - Dominika Żebracka.

W przerwie między wykładami uczestnicy konferencji mogli obejrzeć hodowlę stawonogów naszego kolegi Michała Urbańskiego. Michał zaprezentował kilka okazów pajęczaków – skorpiona (Heterometrus silenus), ptasznika tygrysiego (Davus pentaloris), ptasznika białokolanowego (Acanthoscurria geniculata) oraz kilka okazów karaczanów madagaskarskich (Gromphadorina portenosa).

Zapraszamy do zapoznania się z szerszym opisem terrarystycznej pasji naszego kolegi oraz innych równie ciekawych zainteresowań pozostałych członków koła na naszej stronie w zakładce "Nasze pasje".

Podziękowania za udział w konferencji

Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom Konferencji „Poznajemy Świat Biologii” za udział. Bardzo się cieszymy, że przygotowana konferencja zebrała tak liczne grono osób zainteresowanych światem biologii. Liczymy, że kolejna i zarazem ostatnia edycja tego wydarzenia dnia 20 maja 2022 r. będzie równie owocna.

Fot.: Mateusz Leszczyński (Koło Naukowe Wydziału Nauk Biologicznych