Kwietna łąka Kwietna łąka

Założenie półnaturalnych łąk kwietnych w mieście - projekt dofinansowany przez MEiN

Założenie półnaturalnych łąk kwietnych w mieście – Projekt Koła Naukowego WNB, który dostał dofinansowanie Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”.

Przedmiotem projektu jest założenie pól badawczych z fragmentami różnych typów łąk kwietnych w oparciu o półnaturalne układy fitosocjologiczne oraz lokalną pulę nasion. Poletka doświadczalne miałyby się znajdować na terenie Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Zadanie ma na celu zbadanie, czy metody tworzenia półnaturalnych układów roślinności łąkowej, zgodnych z układami panującymi na łąkach trwałych spełnią oczekiwane efekty w warunkach miejskich - co do trwałości zakładanych łąk, przeżywalności gatunków roślin łąkowych, współegzystencji gatunków w zbiorowiskach roślinnych różnych typów łąk (łąki świeże, trzęślicowe, murawy ciepłolubne), a także pozwoli na wypracowanie właściwej pielęgnacji.

Koordynator projektu: opiekun sekcji środowiskowej, mgr Ewa Wachowiak-Świtała.

Zdjęcia kwietnych łąk, kolaż. U góry nazwa projektu. W centrum logo Koła WNB i MEiN