II Konferencja Naukowa z cyklu „Poznajemy Świat Biologii”

25 marca 2022 roku odbyła się w sali widowiskowej Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy II Konferencja Naukowa z cyklu „Poznajemy Świat Biologii” zorganizowana przez Studenckie Koło Naukowe Wydziału Nauk Biologicznych UKW oraz Pałac Młodzieży w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego "Zdolni znad Brdy". Prelekcje obejmowały tematykę botaniki, zoologii bezkręgowców, ornitologii i zoologii kręgowców.

W konferencji wzięło udział około 60 uczniów szkół ponadpodstawowych i podstawowych (klasy VII i VIII), którzy mogli wysłuchać cztery wykłady wygłoszone przez członków Koła Naukowego Wydziału Nauk Biologicznych:

• Botaniczne tête a tête
    Mateusz Leszczyński
  • Inwazja obcych. Przegląd skorupiaków rodzimych oraz skorupiaków inwazyjnych w Polsce
    Filip Sitarz
  • Trwoga ornitologa – gatunki bliźniacze ptaków
    Marta Wołoszyn
  • Madagaskar – wyspa endemitów
    Dominika Żebracka.

W przerwie między wykładami uczestnicy konferencji mogli obejrzeć gekony naszego kolegi Filipa Szymanowskiego, który podczas pierwszej konferencji realizowanej z formie on-line opowiadał o „Tajnikach hodowli gekonów lamparcich”. Natomiast Dominka Żebracka po wystąpieniu pokazała swoich małych, madagaskarskich gości – tenreczynki jeżowate. Uczniowie mogli wziąć na ręce, sfotografować, a nawet nakarmić zaprezentowane zwierzęta.

Podziękowania za udział w konferencji

Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom Konferencji „Poznajemy Świat Biologii” za liczny udział. Bardzo się cieszymy, że przygotowana konferencja (pierwsza w formie stacjonarnej) zebrała tak liczne grono osób zainteresowanych światem biologii. Liczymy, że koleje edycje tego wydarzenia 22 kwietnia i 20 maja 2022 r. będą równie owocne.

Fot.: Ewelina Kluczyńska (Koło Naukowe Wydziału Nauk Biologicznych), Jarosław Pabijan (Pałac Młodzieży)