Konferencja naukowa „ekoWYZWANIA i ekoROZWIĄZANIA”

W dniach 24-25.03. odbyła się w formie zdalnej konferencja naukowa „ekoWYZWANIA i ekoROZWIĄZANIA” zorganizowana przez organizację ekoKOALICJA. W wyżej wymienionym wydarzeniu wzięli udział studenci należący do Koła Naukowego Wydziału Nauk Biologicznych UKW – Dorota Kannenberg-Leszczyńska, Ewelina Kluczyńska, Mateusz Leszczyński, Dominika Żebracka i Filip Sitarz wraz z opiekunką koła naukowego dr inż. Małgorzatą Sutkowy.

W ramach tej konferencji słuchacze mogli wysłuchać różnych prelekcji związanych z tematyką proekologiczną, np. o technomasach na Ziemi, wpływie zapachów na zdrowie człowieka, bioodpadach, antropocenie czy też akademickim aktywizmie w dobie kryzysu klimatyczno-ekologicznego. Po zakończonej konferencji uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w tym wydarzeniu.