Grupa dzieci wraz z prowadzącymi pozuje do zdjęcia, w tle Ogród Botaniczny - drzewa i kamienna jaskinia Grupa dzieci wraz z prowadzącymi pozuje do zdjęcia, w tle Ogród Botaniczny - drzewa i kamienna jaskinia

Wiosenne warsztaty przyrodnicze

Nadeszła wiosna! To doskonały czas na wycieczki i spacery w celu zaobserwowania budzącej się do życia przyrody – np. w Ogrodzie Botanicznym UKW z członkami Koła Naukowego Wydziału Nauk Biologicznych czyli Matuszem Leszczyńskim i Martą Wołoszyn.

Doskonale przekonali się o tym uczniowie trzeciej klasy szkoły podstawowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie, którzy na zaproszenie dr Magdaleny Trojankiewicz, w piątek 18 marca 2022 r. wzięli udział w warsztatach przyrodniczych. Na początku nasi goście zwiedzili Ogród Botaniczny, gdzie wspólnie z Mateuszem Leszczyńskim poznali wczesnowiosenne rośliny takie jak krokusy, przebiśniegi, śnieżyce. Od mgr Wojciecha Lipy mogli natomiast dowiedzieli się, dlaczego ptaki są ważne w środowisku. Po spacerze udali się do Katedry Biologii Środowiska, gdzie dosłownie namalowali łąkę, gdyż Marta Wołoszyn podarowała uczniom fantastyczne kolorowanki, które uczniowie pięknie wypełnili kolorami. Na koniec nie zabrakło też kilku zabawnych rebusów przygotowanych również przez Martę.

Doszły nas słuchy, że uczniom bardzo się podobało i na pewno odwiedzą nas jeszcze niejeden raz.