I Konferencja Naukowa z cyklu „Poznajemy Świat Biologii”

25 lutego 2022 roku odbyła się w formie zdalnej I Konferencja Naukowa z cyklu „Poznajemy Świat Biologii” zorganizowana przez Studenckie Koło Naukowe Wydziału Nauk Biologicznych UKW przy współpracy z Miejskim Programem Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy” oraz Pałacem Młodzieży w Bydgoszczy. Spotkanie to rozpoczęło cykl czterech konferencji naukowych dla uczniów głównie szkół ponadpodstawowych zainteresowanych tematyką z zakresu nauk przyrodniczych.

Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział ponad 200 uczniów szkół takich jak: IV, IX i XV LO, Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich i 38 SP, którzy w ramach swoich zajęć prowadzonych w salach lekcyjnych, połączyli się przy użyciu otrzymanego wcześniej linku do platformy MS Teams z organizatorami konferencji. Członkowie Koła to jest: Dominika Żebracka (studentka II roku Biologii, II stopnia), Marta Wołoszyn, Mateusz Leszczyński, Filip Sitarz (studenci III roku Biologii, I stopnia) oraz Filip Szymanowski (student I roku Biotechnologii, I stopnia) wygłosili dla nich pięć referatów (każdy ok. 20-30 minut). Obejmowały one następujące działy biologii: zoologię bezkręgowców, zoologię kręgowców, botanikę, ornitologię i genetykę, które wcześniej doskonale poznali w ramach swoich codziennych zajęć na uczelni. Były to nie tylko prelekcje dotyczące ich zainteresowań naukowych ale również własnych pasji związanych z tematyką biologiczną. Konferencja była doskonałą okazją do zainteresowania młodzieży kierunkami przyrodniczymi, którzy poprzez „żywy” kontakt z Członkami Koła Naukowego Wydziału Nauk Biologicznych mieli możliwość zarażenia się pasją nauki o życiu.

Podziękowania za udział w konferencji

Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom Konferencji „Poznajemy Świat Biologii” za liczny udział. Jest to dla nas zaszczyt i motywacja do dalszych działań. Mamy nadzieję gościć Was podczas kolejnych konferencji: 25 marca, 22 kwietnia i 20 maja 2022 r., ale tym razem w sali widowiskowej Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy.

Marta Wołoszyn – Zrzut ekranu z wykładu Pani Marty Wołoszyn wygłoszonego w ramach konferencji naukowej „Poznajemy Świat Biologii”, organizowanej przez Pałac Młodzieży w Bydgoszczy. W centrum znajduje się slajd, na którym są zdjęcia ptaków oraz informacje o siewce złotej (Pluvialis apricaria). Z prawej strony są ikony słuchaczy wykładu i prelegentki

Filip Sitarz - Zrzut ekranu z wykładu Pani Marty Wołoszyn wygłoszonego w ramach konferencji naukowej „Poznajemy Świat Biologii”, organizowanej przez Pałac Młodzieży w Bydgoszczy. W centrum ekranu jest slajd prezentacji ze zdjęciem niesporczaka - bezkręgowca z grupy organizmów omawianych na wykładzie. Na fotografii w dolnej części widnieje tytuł prezentacji „Niesporczaki – niezniszczalne misie”. Z prawej strony ekranu są ikony prelegenta i słuchaczy wykładu.
Filip Szymanowski - Zrzut ekranu z wykładu Pana Filipa Szymanowskiego wygłoszonego w ramach konferencji naukowej „Poznajemy Świat Biologii”, organizowanej przez Pałac Młodzieży w Bydgoszczy. W centrum ekranu jest slajd z nazwą genu Tangerine odpowiedzialnego za jedną z barw gekonów lamparcich. Napis otaczają fotografie gekonów z prywatnej hodowli Pana Filipa Szymanowskiego.  Z prawej strony ekranu są ikony prelegenta i słuchaczy wykładu.