Grupa dzieci wraz z prowadzącymi warsztat pozuje do zdjęcia Grupa dzieci wraz z prowadzącymi warsztat pozuje do zdjęcia

Warsztaty w ramach projektu POWER "Z Przyrodą za pan brat"

26.11.21 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami integracyjnymi im. Żwirki i Wigury w Bydgoszczy w ramach projektu POWER „Z przyrodą za pan brat” odwiedzili Wydział Nauk Biologicznych na zaproszenie dr Magdaleny Trojankiewicz.

Nasi goście wzięli udział w warsztatach, które współtworzył Prezes Koła Naukowego Wydziału Nauk Biologicznych UKW, Mateusz Leszczyński. Uczniowie w Ogrodzie Botanicznym UKW mieli okazję wysłuchać prelekcji Pana Mateusza pt. „Rośliny okresu Świąt Bożego Narodzenia”.  Podczas spaceru po ogrodzie nauczyli się rozróżniać rodzime gatunki roślin iglastych oraz zobaczyli takie rośliny jak ostrokrzew czy jemiołę.

Następnie młodzi badacze w laboratorium Katedry Fizjologii i Toksykologii uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez mgr Iwonę Ałtyn oraz lek. wet. Katarzynę Łubiech, przy których również pomagał nasz kolega z Koła. Uśmiechy naszych gości w trakcie zajęć w ogrodzie jak i laboratorium zwiastują, że odwiedzą nas jeszcze niejednokrotnie.