XI Bydgoski Festiwal Nauki online

Bydgoski Festiwal Nauki to coroczne wydarzenie organizowane przez bydgoskie uczelnie, które ma na celu popularyzowanie nauki. Po raz pierwszy Festiwal przybierze formę nową, bo wirtualną.

Studenci Koła Naukowego Wydziału Nauk Biologicznych Agata Jakubczyk, Mateusz Leszczyński i Natasza Szczepańska pod opieką dr inż. Małgorzaty Sutkowy przygotowali warsztat chemiczny pt. „Czarodziejski świat chemii”, który został nagrany w laboratorium Katedry Biotechnologii UKW. Oglądający będą mogli dowiedzieć się, że przy pomocy kilku produktów spożywczych i materiałów codziennego użytku można przeprowadzić chemiczne doświadczenie.

Premierowa odsłona festiwalowego filmu pt. „ Czarodziejski świat chemii” odbędzie się dnia 15.10.2021 r. o godzinie 12:00 na kanale YouTube Bydgoskiego Festiwalu Nauki. Zachęcamy do obejrzenia!