Mapa wszystkich kontynentów Mapa wszystkich kontynentów

Obchody Dnia Ziemi 2021 na Wydziale Nauk Biologicznych UKW

Członkowie Koła Naukowego Wydziału Nauk Biologicznych obchodzili Dzień Ziemi organizując różne akcje zachęcające do zgłębiania tajników środowiska naturalnego.

Studentki II roku biologii I stopnia, Ewelina Kluczyńska i Marta Wołoszyn na platformie Zoom przeprowadziły wykład pt. „Mikroplastik- mikro problem, czy poważne zagrożenie dla Ziemi”, który obejmował zagadnienia dotyczące charakterystyki mikroplastików, zawartości w kosmetykach, drogi przedostania się do bio-obiegu potencjalnych zagrożeń dla środowiska wodnego oraz dobrostanu zwierząt.

Student II roku biologii II stopnia, Wojciech Lipa nagrał film, którego celem było pokazanie, co możemy zrobić, aby zaprosić pszczoły do naszych ogrodów.

Zachęcamy również do zapoznania się z postem na fanpage'u Koła Naukowego.

Studentka I roku ochrony środowiska II stopnia, Justyna Kwaśniewska stworzyła sketchnotkę, która miała na celu przekazać instrukcję sadzenia roślin miododacyjnych, zwabiających owady zapylające na nasze podwórka.